Hrvatska stolnotenisačica Mateja Jeger poražena je u 1. kolu SP-a u Budimpešti.
Jedina hrvatska predstavnica u pojedinačnoj konkurenciji na Svjetskom prvenstvu u stolnom tenisu koje se održava u Budimpešti Mateja Jeger završila je svoj nastup u 1. kolu. Bolja od nje je s 4:1 (11:9, 11:6, 11:5, 9:11, 11:7) svladala Poljakinja Natalia Partyka.
Hrvatsku u Budimpešti predstavljaju još trojica igrača koji će svoje susrete 1. kola igrati tijekom poslijepodneva, Frane Kojić će igrati protiv prvog nositelja Kineza Zhandonga fana, a Andrej Gaćina i Tomislav Pucar će za suparnike imati Nijemce Tima Bolla, odnosno Bastiana Stegera.